Vatandaş UYAP Evrak SorgulamaVatandaş UYAP Evrak Sorgulama İşlemleri için Tıklayınız

UYAP Avukat Portal Girişi için TIKLAYINIZ

UYAP Ana Web Sayfasına Ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

İLETİŞİM

T.C.
Adalet Bakanlığı
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Katma Değerli Servisler Şube Müdürlüğü
Yardım Masası İletişim Bilgileri

Telefon : 0 (312) 293 21 00 /5 -2-1
Faks : 0(312) 293 22 22 - 0 (505) 204 14 41
eposta : vatandas@adalet.gov.tr

VATANDAŞ UYAP SIKÇA SORULAN SORULAR BÖLÜMÜNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

Vatandaş Portal Nedir?

Vatandaş portal, vatandaşların yargı hizmetlerinden rahatça faydalanmaları ve internet üzerinden yargıya daha hızlı erişmeleri amacıylageliştirilmiş bir bilgi sistemidir. bu sistemle UYAP Vatandaş Portalına bağlanarak tüm davalara ait bilgileri takip edebiliyorsunuz. bunun için karşınızda “e-imzasız, e-imza, mobil imza ve e-devlet” olmak üzere dört seçenek bulunuyor.

E-imza (http://www.tk.gov.tr/bilgi_teknolojileri/elektronik_imza/eshs.php) adresinde bildirilen şirketlerin birinden temin edildikten sonra; (https://vatandas.uyap.gov.tr/vatandasportal/index.html) adresinden Vatandaş Portal giriş sayfasına bağlandıktan sonra; Vatandaş Portal'a dört farklı şekilde (İmzasız, E-İmza, M-İmza ve E-Devlet) bölümlerinden giriş yapılabilir.

E-Devlet Şifresi ile giriş; Portala Giriş 1 kapısı olan E-Devlet Şifresi seçeneğine tıklayın. Açılan ekrandaki ilgili alanlara TC kimlik numaranız ile E-Devlet şifrenizi yazın. Sisteme giriş yap butonuna tıklayın “ Dosya Sorgulama“ düğmesine tıklayın, dosyanızın işlem gördüğü yeri, Adli Yargı, İdari Yargı, ya da Adli Tıp bölümünü, davanızın görülmekte olduğu il, adliye, mahkeme, T.C Kimlik Numarası ve Cüzdan Seri No'sunu sisteme girdikten sonra sorgula düğmesine tıklayın. Böylelikle ilgili birimde tarafı olduğunuz dosyalar listelenir ve görüntülenir. Not: İmzasız girişte sadece dosya kapak bilgilerine (dava konusu, değeri, tarafları, aşaması, duruşma günleri ve dosyanın Yargıtay’dan dönüp dönmediği gibi) ulaşılabilir.

E-Devlet üzerinden giriş; Elektroniz İmza ya da Mobil İmza sahibi iseniz, Portala Giriş seçeneklerinden "E-Devlet" seçeneğine tıklayarak, giriş yapabilir ve dosya ayrıntılarını görüntüleyebilirsiniz.

Konular